Aktualności

Zbiórka na wycieczkę na Podlasie 5 maja o godz. 7:45 na PKS Gdynia (stanowisko nr 5). Odjazd autokarem 8:00.

Uczestników poniższych wycieczek zapraszamy 24 maja na zebrania organizacyjne:

Dolny Śląsk i Praga (8-14.06.2019) - zebranie 24.05.2019 (piątek), godz. 12:30.
Kotlina Jeleniogórska i Drezno (16-22.06.2019) - zebranie 24.05.2019 (piątek), godz. 13:30.
Polesie Lubelskie (23-29.06.2019) - zebranie 24.05.2019 (piątek), godz. 14:30.

Zebrania odbędą się w biurze Fundacji FLY. Zapraszamy.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Wielkanocne i tuż po nich wycieczka na Bałkany. Potem Portugalia i Podlasie... Czas więc na spotkania organizacyjne. Uczestników tych wycieczek zapraszamy 22 marca według poniższego harmonogramu:

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Fundacja FLY otrzymała dotację z budżetu miasta Gdyni w wysokości 12.000 zł na realizację projektu "Niezwykłe Pomorskie". Projekt obejmuje realizację ośmiu jednodniowych wycieczek krajoznawczych:

• Posłuchaj, o czym szumią Bory – Chojnice, Charzykowy, Swornegacie, Brusy
  • W poszukiwaniu platynowego pierścienia - Rzucewo, Puck, Sławutowo

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pełnopłatnych jednodniowych wycieczek krajoznawczych:

• Przez dziką przyrodę kajakiem i pieszo – Jezioro Żarnowieckie, Dębki, rezerwat przyrody Beka
  • Statkiem po trawie – Buczyniec, Kanał Elbląski, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu
  • Perły Kociewia – Pelplin, Zamek w Gniewie, Grodzisko Owidz

W wycieczkach mogą wziąć udział osoby w wieku 55+, również spoza Gdyni. Jedna osoba może pojechać na jedną wycieczkę pełnopłatną. Zapisy w siedzibie Fundacji od 19 lutego. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Wapienne skały wznoszące się nad zieloną równiną, na nich ruiny bajecznych zamków, urokliwe miasteczka, które nie poddają się działaniu czasu, piękne, rozległe winnice – ten opis przywołuje na myśl włoską Toskanię. Jednak nie o Toskanii to słowa. Te cuda możemy zobaczyć znacznie bliżej – na czeskich Morawach. Krajobraz do złudzenia przypomina tu włoskie pejzaże, wino jest równie smaczne, ludzie przyjaźni i przychylni gościom, za to ceny zdecydowanie bardziej dla nas przystępne.

Region ten uwodzi turystów baśniowymi krajobrazami, ale też skrywa historię Jaćwingów – pierwotnych mieszkańców tej ziemi. Wyodrębnili się w X wieku z bałtyjskich Prusów, którzy przybyli tu we wczesnym średniowieczu z dorzeczy Dniepru. Lud ten tworzył luźne związki rodowo - plemienne. Na ich czele stała starszyzna. Grupy te jednoczyły się jedynie na czas wojen lub wypraw łupieżczych. Wówczas wybierano wspólnego wodza. Podstawę egzystencji Jaćwingów stanowiło rolnictwo oparte na uprawie zbóż i hodowli zwierząt. Ważną rolę odgrywało także rzemiosło: kowalstwo, złotnictwo, wytwórczość ceramiki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą samolotowo-autokarowej wycieczki do Lwowa. Wylot z Gdańska. W programie, oprócz samego Lwowa, zwiedzanie okolic, w tym Żółkiew, zamki "Złotej Podkowy" (Olesko, Podhorce, Złoczów), Truskawiec, Krzemieniec i Poczajowska Ławra. Udział w spektaklu w Operze Lwowskiej i lwowski wieczór folklorystyczny. Zakwaterowanie w centrum miasta. Wycieczka we wrześniu. Szczegóły tutaj

W środę 3 października przeżyliśmy istny najazd. To był pierwszy dzień zapisów i zainteresowanie przeszło nasze oczekiwanie. Szczerze podziwiamy kolejkowiczów, którzy czekali na otwarcie biura już przed szóstą rano! Dziękujemy za cierpliwość i wytrwałość.
Spośród wszystkich wycieczek największym zainteresowaniem cieszył się Śląsk Opolski oraz Suwalszczyzna z Wilnem (tu zapisujemy tylko na listę rezerwową). Również spore wzięcie ma Ziemia Święta, Białoruś i Kotlina Kłodzka z Pragą. Warto pospieszyć się z decyzją i zarezerwować sobie miejsce. Czekamy na Was.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek krajowych. Z przyjemnością informujemy, że dzięki ogromnemu zainteresowaniu powtórzymy wszystkie tegoroczne wycieczki. Przygotowaliśmy także nową wycieczkę – „Ziemia Tarnowska”. To bardzo ciekawy i mało znany region naszego kraju. Tarnów, zwany Perłą Renesansu, zauroczy nas swoimi zabytkami. Zwiedzimy także m.in. najstarszą czynną wciąż kopalnię soli w Bochni, rodzinny dom Jana Matejki w Koryznówce, czy Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. Poznamy tez regionalną kuchnię...
Szczegóły w zakładce „Oferta / Po Polsce”.